لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درمان

لرزشهای پارکینسون: انواع ، علائم و درمان

ترمور یا لرزش پارکینسون

اگر به بیماری پارکینسون مبتلا هستید ، ممکن است متوجه شوید که یک علامت معمول دارید: لرزش دست و پا. این یک حرکت ارادی نیست - بلکه یک لرزش است. حدود 80٪ افراد مبتلا به پارکینسون به آنها مبتلا هستند. اگرچه لرزش ممکن است آزار دهنده باشد ، اما ناتوان کننده نیست.

لرزش پارکینسون چیست؟

سایر مشکلات سلامتی مانند مالتیپل اسکلروزیس نیز می توانند باعث ایجاد لرزش شوند. اما لرزش پارکینسون متفاوت است زیرا معمولاً به صورت موارد زیر است:

  • در حال استراحت اتفاق می افتند. لرزش پارکینسون زمانی اتفاق می افتد که عضلات شما بی حرکت هستند. وقتی شما حرکت می کنید از بین می روند. هنگام خواب هم کم می شوند. به عنوان مثال ، اگر روی صندلی نشسته اید و بازوی خود را شل کرده اید ، ممکن است متوجه شوید که انگشتان شما به هم می خورند. اما اگر از دست خود استفاده می کنید ، مانند زمانی که با فرد دیگری دست می دهید ، لرزش کاهش می یابد یا متوقف می شود.
  • موزون و ریتمیک هستند. لرزش پارکینسون آهسته و مداوم است و به صورت حرکات تصادفی ، تند تند یا اسپاسم نیستند.
  • نامتقارن هستند. آنها معمولا از یک طرف بدن شما شروع می شوند. اما می توانند به دو طرف بدن گسترش پیدا کنند.

حتما مطالعه کنید : مشکلات خوردن در بیماری پارکینسون: علل و درمان ها

لرزشهای پارکینسون بر کدام قسمتهای بدن تأثیر می گذارد؟

پنج مکان اصلی برای لرزش پارکینسون وجود دارد:

1. دست ها. لرزش بیماری پارکینسون اغلب با انگشت یا دست با آنچه حرکت چرخشی قرص نامیده می شود شروع می شود. تصور کنید که یک قرص را بین انگشت شست و اشاره خود نگه داشته اید و آن را به عقب و جلو می چرخانید.

2. پا. لرزش پای پارکینسون بیشتر در حالی اتفاق می افتد که نشسته اید یا دراز کشیده اید و پاهای خود را در حالت استراحت قرار داده اید. اگر لرزش به عضلات ران شما منتقل شود. به نظر می رسد که کل پای شما می لرزد.


لرزش پا هنگام ایستادن یا راه رفتن ناپدید می شود زیرا این حرکات فعال هستند. لرزش پا یا ران هنگام ایستادن ممکن است نشانه یک بیماری دیگر باشد.

3. فک . این لرزش در افراد مبتلا به پارکینسون شایع است. ممکن است به نظر برسد که شما می لرزید. اگر لرزش، دندان های شما را به هم بزند می تواند آزار دهنده باشد و اگر از پروتزهای دندانی استفاده می کنید ، می تواند باعث تغییر مکان یا افتادن آنها شود.

جویدن لرزش را کاهش می دهد ، بنابراین آدامس ممکن است کمک کننده باشد.

4. زبان . لرزش زبان نادر است ، اما می تواند باعث لرزیدن کل سر شما شود.

5. داخلی. برخی از افراد مبتلا به پارکینسون می گویند لرزشی را در قفسه سینه یا شکم خود احساس کنند. اما از خارج دیده نمی شود.


منبع محتوا : Webmed

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

مشاوره رایگان ۰۲۱۶۶۰۱۳۲۸۲