درمان های خانگی برای سندرم پای بی قراراختلالات حرکتی

درمان های خانگی برای سندرم پای بی قرار

بررسی اجمالی

سندرم پای بی قرار (RLS) ، که با نام ویلیس-اکبوم بیماری (Willis-Ekbom) نیز شناخته می شود یک اختلال عصبی است که سالانه میلیون ها آمریکایی را مبتلا می کند. افرادی که از سندرم پای بی قرار رنج می برند ، معمولاً هنگام دراز کشیدن در تخت یا نشستن احساس تیر کشیدن، درد یا هیجاناتی در پاهایشان دارند . در صورت وجود سندرم پای بی قرار ، حتی اگر بقیه بدن و ذهن شما برای خواب آماده باشد ، پاهایتان حسی شبیه به ورزش کردن دارند.

از آنجا که این اتفاق بیشتر در شب یا هنگام خواب در زمان دراز کشیدن اتفاق می افتد ، سندرم پای بی قرار می تواند باعث شود در به خواب رفتن و خواب راحت مشکل داشته باشید ، که به نوبه خود می تواند کیفیت زندگی شما را کاهش دهد.

سندرم پای بی قرار بیشتر از مردان در زنان رخ می دهد. این بیماری در هر سنی ممکن است رخ دهد ، اما طبق گفته های موسسه ملی بهداشت ، بیشتر بزرگسالان به آن مبتلا می شوند.

علائم سندرم پای بی قرار برای هر فردی می تواند در طول و شدت مشکل متفاوت باشد. برخی از افراد علائم خفیف را به طور متناوب تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر در هر بار علائم شدیدتری دارند. مهم نیست که میزان درد شما چقدر است ، برخی از درمان های خانگی وجود دارند که می توانند برای مدیریت وضعیتتان به شما کمک کنند.

حتما مطالعه کنید : 5 مرحله بیماری پارکینسون

تغییرات سبک زندگی

هنوز به خوبی درک نشده که چه عواملی باعث ایجاد سندرم پای بی قرار می شود ، اما محققان دریافته اند بین سبک زندگی شما و میزان علائم شما ارتباط وجود دارد. برخی تغییرات در سبک زندگی وجود دارند که می توانید برای کاهش علائم خود آنها را انجام دهید.

رژیم غذایی

داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند به خوب خوابیدن کمک کند. میزان مصرف الکل و کافئین را محدود کنید و قبل از خواب از مصرف آنها خودداری کنید. همچنین می توانید از هرگونه غذایی که می دانید ممکن است شب را بیدار نگهتان دارد جلوگیری کنید.

سیگار کشیدن

کشیدن سیگار می تواند بدن شما را عصبی کند و در خوابیدن شما تأثیر بگذارد. سیگار کشیدن را قطع کنید یا آن را کاملاً ترک کنید.

داروها

بعضی اوقات داروهایی که برای بیماریهای دیگر مصرف می کنید استراحت عضلات شما را سخت می کنند و یا باعث بی خوابی شما می شود. حتماً داروهایی را که مصرف می کنید با پزشکتان مطرح کنید و ببینید که آیا این دارو ها به وضعیت شما دامن می زنند یا خیر.

درمان های خانگی برای سندرم پای بی قرار

درد را کاهش دهید

علائم سندرم پای بی قرار می تواند از آزار دهنده تا بسیار دردناک متغیر باشد. برای کاهش درد ، کمپرس های متناوب گرم و سرد را روی پاهای خود امتحان کنید. همچنین می توانید حمام گرم داشته باشید ، یا ماهیچه های خود را ماساژ دهید تا استراحت کنند.

بنیاد سندرم پای بی قرار: مبتلایان به سندرم پای بی قرار که ورزش می کنند از کاهش حدود 40 درصدی علائم خود خبر می دهند.
لازم نیست این تمرین شدید باشند و یا بیش از حد به خودتان فشار بیاورید. پیاده روی ، آهسته دویدن یا هر ورزش تناسب اندام به پاهای شما کمک می کند و احتمال خوابیدن شما را بهبود می بخشد.

به طور ویژه ، یوگا تاثیرات مثبتی را بر روی افراد مبتلا به سندرم پای بی قرار نشان داده است. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله Alternative and Complementary Medicine، زنان مبتلا به سندرم پای بی قرار که یوگا تمرین می کردند علائم شدید و استرس کمتری را تجربه کردند. آنها حالات روحی و عادت های خواب بهتری را گزارش کردند.

برای دریافت مشاوره رایگان برای درمان سندرم پای بی قرار و رزرو وقت می توانید با شماره های 09362020364، 02166013282 و یا شماره واتساپ 09364904632 تماس حاصل فرمایید‌. کلینیک رسش همیشه پاسخگو و در کنار شما هستیم .


منبع محتوا : Healthline

نظرات

فیلدهای ضروری با علامت

سوال خود را از ما بپرسید
مشاوره رایگان۰۲۱۶۶۰۱۳۲۸۲