بیماری پارکینسون و بیماری روانی: افسردگی ، پارانویا و موارد دیگر

بیماری پارکینسون و بیماری روانی: افسردگی ، پارانویا و موارد دیگر

هنگامی که به بیماری پارکینسون مبتلا هستید ، ابتلا به برخی از مشکلات بهداشت روانی همراه با آن ، مانند افسردگی ، غیر معمول نیست. اگر این اتفاق برای شما افتاد ، روش های زیادی برای درمان آن وجود دارد ، بنابراین کافی است پزشکتان را از احساس خود مطلع کنید.

پارکینسون و افسردگی

افسردگی نوعی اختلال خلقی است که به دلیل عدم تعادل شیمیایی در مغز شما ایجاد می شود. این حالت در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون شایع است. افسردگی اغلب سالها قبل از بروز علائم پارکینسون آغاز می شود.

علائم افسردگی چیست؟

افسردگی گاهی می تواند علائم پارکینسون شما را بدتر کند. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر برای بیش از 2 هفته در هر بار ، با پزشک خود مشورت کنید.

  • روحیه شما افسرده است.
  • از چیزهایی که زمانی لذت می برید ، نمی توانید لذت ببرید.
  • در خوابیدن مشکل دارید یا بیش از حد می خوابید.
  • اشتهای شما تغییر می کند.
  • احساس خستگی می کنید یا سطح انرژی شما تغییر می کند.
  • تمرکز کردن برایتان سخت است.
  • عزت نفس پایینی دارید.
  • به مرگ فکر می کنید.

حتما مطالعه کنید : ورزشهای مناسب پارکینسون

چگونه افسردگی در بیماری پارکینسون را درمان کنید؟

افسردگی شما با روان درمانی و دارو قابل درمان است. به نظر می رسد وقتی افراد هر دو نوع درمان را انجام می دهند ، نتایج بهتری می گیرند.


داروهای ضد افسردگی زیادی وجود دارد و هرکدام موافقان و مخالفان خود را دارند. اینکه پزشک کدام یک را پیشنهاد می کند به شرایط کلی و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

اکثر افراد نباید آموکساپین (آسندین) مصرف کنند زیرا می تواند به طور موقت علائم پارکینسون را بدتر کند.

درمان روانشناسی می تواند به شما در بازسازی احساس ارزشمندی خود کمک کند. همچنین می تواند به شما در حفظ روابط خوب با مراقبان و اعضای خانواده کمک کند.

سایر مشکلات بهداشت روان مرتبط با پارکینسون

برخی از مشکلات بهداشت روان از عوارض جانبی درمان های پارکینسون است ، مانند توهم ، پارانویا و هذیان.

توهم زمانی اتفاق می افتد که فکر می کنید چیزی حاضر است در حالی که نیست. به عنوان مثال ، شما ممکن است صدایی را بشنوید اما کسی آنجا نباشد. نمونه ای از پارانویا زمانی است که فکر می کنید شخصی در حال تعقیب شماست در حالی که اینطور نیست. هذیان نیز زمانی است که شما قبول دارید چیزی درست است ، با وجود شواهد واضحی که ثابت می کند اینگونه نیست.

برای دریافت مشاوره رایگان برای درمان بیماری پارکینسون و رزرو وقت می توانید با شماره های 09362020364، 02166013282 و یا شماره واتساپ 09364904632 تماس حاصل فرمایید‌. کلینیک رسش همیشه پاسخگو و در کنار شما هستیم .

 


منبع محتوا : Webmed

دیدگاه شما

فیلدهای ضروری با علامت

مشاوره رایگان ۰۲۱۶۶۰۱۳۲۸۲